Project Description

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Nadmierna potliwość skóry (hyperhydroza) może dotyczyć całego ciała lub tylko niektórych okolic. Dla wielu pacjentów jest problemem nie tylko kosmetycznym. Często staje się przyczyną ograniczonych kontaktów osobistych i zawodowych, prowadzących do kompleksów. Tacy pacjenci są źle postrzegani przez otoczenie, które uważa, że po prostu o siebie nie dbają. Dolegliwość jest bez wątpienia uciążliwa i krępująca.

Proces pocenia jest zjawiskiem fizjologicznym niezwykle ważnym w termoregulacji. Dzięki temu nasz ustrój nie ulega przegrzaniu. Wydzielanie potu zależy od układu nerwowego, zwłaszcza układu współczulnego. Wzmożone wydzielanie potu w obrębie dłoni, stóp oraz pach – niedogodność z którą często pacjenci zgłaszają się do dermatologa jest spowodowana nieprawidłową regulacją funkcji gruczołów potowych w obrębie układu nerwowego. Najczęściej wywołują je różne czynniki emocjonalne, nie tylko stres czy strach, ale także radość.

Jak dotychczas nie znaleziono skutecznych i radykalnych metod leczenia.

Od wielu lat w leczeniu hyperhydrozy dłoni i pach stosuje się toksynę botulinową. Poraża ona zakończenia nerwowe powodując odnerwienie gruczołów potowych i blokowanie wydzielania potu. Zabieg jest uznawany za skuteczny i bezpieczny, ale nie jest trwały. Przeciętnie czas utrzymywania się efektów leczenia wynosi ok. 3-4 miesięcy.

Dla utrzymania efektu zabiegi muszą być regularnie powtarzane.

“Prawda jest dla mędrca, piękno dla wrażliwego serca. Rzeczy piękne są trudne.”

Platon
0%
SATYSFAKCJI

Nie zwlekaj. Zadbaj o siebie. Zasługujesz na to.

Zarezerwuj pierwszą wizytę w naszym gabinecie i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ