Project Description

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Zmiany naczyniowe w skórze mogą być wrodzone lub nabyte. Mają charakter znamion naczyniowych płaskich, plam typu czerwonego wina, naczyniaków jamistych, naczyniaków gwiaździstych lub teleangiektazji czyli rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Przyczyny nieprawidłowości naczyniowych są różne. Uwarunkowania genetyczne decydują o grubości skóry i głębokości jej unaczynienia. Im płycej unaczyniona skóra, tym częściej powstają zmiany naczyniowe. Na to nakłada się szereg czynników środowiskowych. Duże znaczenie mają warunki atmosferyczne (wiatr, mróz, wysoka temperatura, duża wilgotność, intensywne opalanie na słońcu i w solariach) oraz stosowane leki hormonalne (np. antykoncepcyjne, sterydy).

Problemem estetycznym stają się najczęściej wtedy, gdy są zlokalizowane na twarzy lub kończynach dolnych. Skłonności do rozszerzania naczyń zauważane są już we wczesnej młodości. Początkowo towarzyszące temu zaczerwienienie ustępuje samoistnie, jednak z czasem ulega utrwaleniu i występuje pod postacią rumienia lub siatki rozszerzonych naczyń. Teleangiektazje na twarzy występują u ok. 10 mln ludzi na świecie.

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych – zamykanie naczyń

Wprowadzenie urządzeń laserowych oraz IPL spowodowało wzrost skuteczności leczenia. W leczeniu wykorzystywane jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Energia świetlna emitowana z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi czyli hemoglobinę. Zamienia się w ciepło, które odpowiedzialne jest za zapoczątkowanie zmian wewnątrz naczynia, co prowadzi do jego zniszczenia.

W celu uzyskania dobrych lub bardzo dobrych efektów leczenia zmian naczyniowych na twarzy jeden zabieg zazwyczaj nie wystarczy. Zabiegi należy powtórzyć kilka razy.

W przypadku zmian na kończynach dolnych terapia jest zwykle trudniejsza i trwa dłużej, ponieważ naczynia są usytuowane w skórze na różnej głębokości i wymaga leczenia etapowego.

Przeciwwskazania do terapii:

  • opalona skóra
  • ciąża
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroby wywoływane przez światło (padaczka, toczeń rumieniowaty, pokrzywka świetlna)
  • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających, retinoidów, antykoagulantów (zmniejszających krzepliwość krwi)
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • skłonności do bliznowców

„Kobieta jest arcydziełem wszechświata.”

Gotthold Ephraim Lessing
0%
SATYSFAKCJI

Nie zwlekaj. Zadbaj o siebie. Zasługujesz na to.

Zarezerwuj pierwszą wizytę w naszym gabinecie i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ